Zanim sięgniesz po tabletkę

Jakiś czas temu przeczytałam artykuł, który zaczynał się od słów, że współcześnie więcej osób żyje z raka niż na niego umiera. Nie twierdzę, że cały przemysł farmaceutyczny złożony jest z ludzi pozbawionych skrupułów – jednak prawdą jest, że cudowne pigułki na wszystko nie są dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Faktycznie – czasami niezbędna jest farmakoterapia. Nasz organizm nie zawsze jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z przeróżnymi dolegliwościami. I za to powinniśmy być wdzięczni. Dzięki temu śmiertelne kiedyś choroby – są dla nas niemal całkowicie niegroźne.

Warto jednak zawsze sprawdzać „drogą stronę medalu”. Mamy silne i dobrze przygotowane do radzenia sobie z chorobami ciało. Za każdym razem, kiedy przyjmujemy tabletkę dla nas zbędną –osłabiamy zdolności obronne organizmu.

Wystarczy czasem zerknąć na ulotki dołączone do tabletek, by przerazić się możliwymi skutkami ubocznymi. Niewiele osób wie, że nie są tam wymienione wszelkie możliwe skutki uboczne, lecz tylko te najczęściej występujące.

Niemal każdy z nas ma w domu zapas tabletek przeciwbólowych. Jednak czy każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że częste ich przyjmowanie sprawia, że powstają kamienie nerkowe? Inne tabletki powodują zaparcia, bóle głowy i osłabienie pracy wątroby.

Właśnie dlatego uważam, że tabletka zawsze powinna być ostatnim środkiem, po który sięgamy w razie dolegliwości. Nasz organizm potrafi sobie bardzo dobrze radzić z chorobami, a natura przygotowała ogrom różnych ziół i substancji, których właściwości lecznicze obecnie zachwycają współczesnych naukowców. Warto zatem tak jak ci naukowcy, na nowo odkryć bogactwo naturalnych metod wspomagania zdrowia. Co niezwykłe – te metody nie mają skutków ubocznych.

About author

Related Articles