Terapie naturalne mogą znacznie złagodzić

Nudności

Nudności spowodowane wyższym poziomem hormonów w pierwszym trymestrze ciąży można znacznie złagodzić jedząc niewielkie porcje poży­wienia przez cały dzień, tak aby żołądek stale był wypełniony. Picie herbaty miętowej i jedzenie krakersów wchłaniających żołądkowy kwas solny również powinno pomóc. Zalecane jest powolne i spokojne poruszanie się, gdyż najmniejszy nawet niepokój może nasilić dolegliwość.

Zgaga

W późniejszych miesiącach ciąży zgaga często jest spowodowana naci­skiem macicy na brzuch, co powoduje przesuwanie się pokarmu do góry, do przełyku. Siedzenie w pozycji wyprostowanej w czasie jedzenia i spoży­wanie jednorazowo małych posiłków może złagodzić tę dolegliwość.

Obstrukcje

Obstrukcje spowodowane rozluźnieniem okrężnicy i zwiększonym naciskiem macicy na jelita można złagodzić spożywając produkty zawie­rające dużo błonnika, do których należą m.in. nie oczyszczone ziarna, świeże owoce i warzywa. Picie bardzo dużej ilości wody, szczególnie zimnej, może przywrócić prawidłowe wypróżnianie.

Kurcze nóg

Poranne kurcze nóg występujące w czasie ciąży nie są oznaką, jak można by się spodziewać, napięcia mięśni. Wskazują one na niedobór wapnia w organizmie, zwykle spowodowany niezdolnością do absorbo­wania dostatecznej ilości tego składnika. Mleko, które zawiera substan­cje blokujące jego absorpcję, jest podstawową przyczyną tej dolegliwości. Dlatego kobieta ciężarna powinna, zamiast mleka, pić na przykład odtłuszczony jogurt.
Czerwiec 6th, 2012 Ciąża Comments Off

About author

Related Articles