Przeciw starzeniu się (i nie tylko) – chałwa

Jednym z najlepszych afrodyzjaków, który zapobiega starzeniu się, chroni organizm przed licznymi infekcjami, chorobami jest… chałwa. Tak, dobrze widzisz, ten grecki afrodyzjak potrafi zdziałać cuda. Jakie? Przyjrzyjmy się nieco bliżej jego właściwościom.

Po pierwsze, chałwa bogata jest w witaminę E, która chroni tkanki przed wolnymi rodnikami i znacznie wzmaga energię. To właśnie ona odpowiedzialna jest za witalność naszego organizmu, dlatego też na pewno przypadnie ona do gustu osobom, które spragnione są miłosnych podbojów.

Po drugie, chałwa posiada znaczną ilość miazgi sezamowej, która składa się m.in. z oleju roślinnego, z naturalnego przeciwutleniacza zwanego sezamolem, które mają dobroczynny wpływ na cały organizm. Ponadto, chałwa bogata jest w znaczną ilość witamin. Jakich? np. w witaminę A, która odpowiedzialna jest za stan naszej skóry, włosów i paznokci. Drugą ważną witaminą zawartą w chałwie są witaminy z grupy B ( B1, B2, B3), które odpowiedzialne są za nasz układ mięśniowy i nerwowy.

Nie wolno zapomnieć i o kwasie linolowym, który jest składnikiem chałwy. Za co odpowiedzialny jest ten kwas? To właśnie on wykorzystywany jest do obniżenia poziomu cholesterolu. To, dzięki niemu można uchronić swój organizm przed rozwojem chorób sercowo- naczyniowych. Ponadto w chałwie znajduje się również witamina T, która odpowiedzialna jest za produkcję płytek krwi.

Ale to nie wszystko. Chałwa posiada znaczne ilości magnezu, wapnia i protein. Co więcej ww. substancji minerałów w chałwie jest znacznie więcej aniżeli np. w mleku.

Reasumując, jeżeli chcesz zachować piękny, zdrowy, młody wygląd jedz chałwę. Dzięki niej zachwycać będziesz nie tylko młodzieńczym wyglądem, ale również będziesz okazem zdrowia.

About author

Related Articles