Niedobór cynku szczególnie groźny dla seniorów

O zdrowie należy dbać w każdym wieku, niezależnie od tego czy ma się 20, 40 czy 70 lat. Jakich suplementów w szczególności nie powinno zabraknąć w diecie seniorów? I dlaczego są one tak ważne?

Naukowcy z Oregon State University odkryli, że osoby starsze powinny w szczególności zadbać o to, aby w ich diecie nie zabrakło cynku. Dlaczego jest on tak ważny? Jak wykazują liczne badania, eksperymenty, to właśnie on m.in. pomaga uchronić nasz organizm przed różnymi chorobami serca czy zaburzeniami autoimmunologicznymi. Co więcej na podstawie licznych badań zauważyli, że wraz z wiekiem zmniejsza się zdolność absorbowania tego minerału przez organizm ludzki, dlatego też nasz organizm narażony jest na różne stany zapalne.

Naukowcy już z dawien dawna prowadzą badania na temat roli cynku w naszym organizmie. Na podstawie wieloletnich doświadczeń stwierdzono m.in., że niedobór cynku może doprowadzić do systemowych stanów zapalnych, a nawet może powodować uszkodzenie DNA.

Jeżeli chodzi o stany zapalne, to ich ilość w niektórych sytuacjach jest normalna, albowiem związana jest z działaniem naszego układu odpornościowego, ale czasem mogą one być związane z różnymi chorobami, takimi jak np. rak czy choroby serca. Dlatego też, drodzy współtowarzysze, nie zapominajmy o cynku. Minerale, który może uchronić nasz organizm przed różnymi groźnymi chorobami, ale również i pomoże zwalczyć dobre infekcje czy przeziębienie.

Cynk to minerał, który koniecznie powinien znaleźć się w naszej diecie zwłaszcza, gdy przekroczyliśmy magiczne 40 lat. Pamiętaj, odpowiednia dieta, ilość suplementów, minerałów sprawi, że długie lata będziesz cieszyć się doskonałym stanem zdrowia. Naukowcy z Oregon State University swoimi wnioskami podzielili się na łamach Journal of Nutritional Biochemistry i zapowiedzieli dalsze badania na temat roli tego minerału w organizmie.

About author

Related Articles