Homeopatia

Homeopatia jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia w okresie ciąży. Oferuje wiele sposobów złagodzenia objawów ciążowych: od poran­nych nudności w pierwszym trymestrze do bólu pleców w trzecim. Leki homeopatyczne nie osłabiają sił obronnych organizmu, lecz przeciwnie, w łagodny sposób pobudzają możliwość samoleczenia. Leczenie homeo­patyczne nie poskutkuje, jeśli objawy wywołane przez substancję leczniczą nie będą ściśle odpowiadać objawom chorobowym. Jeśli lek homeo­patyczny zostanie źle dobrany, nie spowoduje on szkodliwych efektów – leczenie po prostu nie przyniesie oczekiwanej poprawy.

Jeżeli podejmuje się samodzielne leczenie, ważne jest, aby jak najści­ślej dopasować swoje odczucia i objawy fizyczne do opisanej niżej chara­kterystyki remediów – tak właśnie zrobiłby homeopata.

Jeśli nie ma innych zaleceń, należy przyjmować dawkę 6c nie więcej niż dwa razy dziennie przez maksymalnie siedem dni i przerwać zażywa­nie leku, jeśli objawy zaczną ustępować. Gdy lek nie skutkuje, trzeba go odstawić. W takim wypadku należy ponownie szczegółowo przeanalizo­wać objawy i dopasować do nich inny specyfik. Przed rozpoczęciem leczenia kobieta ciężarna powinna zawsze skonsultować się z lekarzem lub kwalifikowaną położną.

Homeopatia może być stosowana równolegle, z niektórymi terapiami naturalnymi, takimi jak akupunktura i hipnoza, lub psychoterapia, nie powinno się jednak korzystać równocześnie z aromaterapii lub ziół, ponieważ olejki aromatyczne mogą po­zbawiać mocy roztwory homeopatyczne, podobnie jak kawa, alkohol, tytoń, perfumowane kosmetyki i zapachowe środki czyszczące.

About author

Related Articles