Ćwiczenie ułatwiające poród

Ćwiczenie ułatwiające poród. Usiądź na podłodze ze zgiętymi kolanami i złączonymi podeszwami stóp (lub przyciągnij je najbliżej, jak możesz). Chwyć dłońmi kostki, a łokciami staraj się lekko odepchnąć kolana. Ćwiczenie to rozciąga mięśnie krocza. Powtórz je 6-10 razy. W miarę nabierania giętkości kolana powinny być odpychane coraz mocniej, coraz bliżej podłogi.

Ćwiczenie górnej części tułowia – pozycja stojąca. Stań w pozycji wyprostowanej, ugnij kolana i rozstaw nogi na odległość około pół metra. Oprzyj ręce na biodrach. Starając się nie stracić równowagi, powoli przechylaj się do przodu od linii talii, licząc do czterech. Powróć do pozycji wyjściowej, znów licząc do czterech. Powtórz ćwiczenie, ale tym razem skręcaj dodatkowo górną część tułowia w prawo, również licząc do czterech. Powróć do pozycji środkowej, a następnie wyprostowanej, za każdym razem policz do czterech. Następnie ponownie wykonaj skłon w przód (licząc do czterech); tym razem skręcaj ciało w lewą stronę. Następnie skręć ciało do środka, a następnie w prawo, potem z powro­tem do środka, i powróć do pozycji wyprostowanej, za każdym razem licząc do czterech. Powtórz ćwiczenie trzy-, czterokrotnie lub tyle razy, ile możesz, nie czując dyskomfortu.

Ćwiczenie górnej części tułowia – pozycja siedząca. Postaraj się usiąść na podłodze ze skrzyżowanymi nogami. Powoli skręć tułów, szyję i głowę w prawą stronę tak daleko, jak możesz, licząc do czterech. Pode­przyj się na prawej dłoni i wytrzymaj tak licząc do czterech. Powoli odkręć się z powrotem do pozycji środkowej, licząc również do czterech. Powtórz to samo w lewą stronę. Wykonaj całe ćwiczenie trzy- czterokrot­nie lub tyle razy, ile jesteś w stanie, nie czując dyskomfortu.

About author

Related Articles