Ciągłe zamartwianie się prowadzi do zespołu stresu pourazowego

Czy słyszałeś kiedykolwiek o PTSD? Czy wiesz jak możesz uchronić siebie przed jego rozwojem? Dla niewtajemniczonych PTSD to zespół stresu pourazowego, to niebezpieczna dla organizmu choroba, która związana jest z pewnymi cechami naszej osobowości. To choroba, która objawia się skłonnością do przesadnego reagowania na codzienne wyzwania oraz rozczarowania. Zagadnieniem stresu pourazowego zajęli się uczeni z Michigan State University, którzy postanowili nie, co bliżej przyjrzeć się temu schorzeniu. Kto znajduje się w grupie ryzyka? Jest najbardziej narażony na rozwój tej niebezpiecznej dla zdrowia choroby?

Po licznych badaniach, obserwacjach trwających ponad 10 lat i przeprowadzonych na grupie ponad tysiąca osób uczeni doszli do wniosku, że osoby, który w początkowym etapie eksperymentu miały zwiększony poziom neurotyzmu, a w życiu, których wystąpiło jakieś traumatyczne przeżycie były znaczniej narażone na powstanie PTSD, aniżeli pozostali uczestnicy.

Reasumując, permanentny strach, lęk, obawa na długo po rozwoju trudnego zdarzenia, lęk pomimo tego, że dana sytuacja już dawno minęła, to czynniki, które sprawiają, że dana osoba jest znacznie bardziej narażona na rozwój PTSD. Niestety, zespół stresu pourazowego związany jest przede wszystkim z naszymi cechami charakteru, z naszą osobowością, dlatego też trudno jest uchronić się przed jego rozwojem. Po co więc przeprowadza się badania w tym kierunku? Oczywiście po to, aby dany zespół stresu pourazowego jak najszybciej zdiagnozować i pomóc danej osobie w walce z jego skutkami.

Pamiętaj, zamartwianie nic nie da, może wywołać tylko negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Dlatego też trzeba zapomnieć o wszystkim, co złe i śmiało kroczyć do przodu, tylko w ten sposób uchronimy swój organizm przed różnymi negatywnymi czynnikami.

About author

Related Articles