Wyjazd seniorów do Włoch

W dniach 6.09-16.09.2018 roku odbył się kolejny wyjazd rekolekcyjno–rekreacyjny dla seniorów organizowany przez Fundację "Educator" im. Ks. Stanisława Grada, tym razem do Włoch. Pod przewodnictwem Pani Lidii i przy duchowym wsparciu kapłanów: ks. Edwarda Wieczorka i Ks. Wacława Wojtunika, przeżyliśmy wspaniałe dni modląc się, śpiewając i zwiedzając.
Autokar z firmy PKS Tomaszów Mazowiecki prowadzony był na przemian przez dwóch wspaniałych kierowców: p. Sławka i p. Wojtka.
Rekolekcje rozpoczęliśmy od wyjazdu w dniu 6 września 2018 roku spod naszego Sanktuarium i przejazdu w okolice Padwy.
W dniu 7 września 2018 roku zwiedzaliśmy Padwę, gdzie w Bazylice św. Antoniego nasi kapłani odprawili Mszę świętą.
Następnego dnia, 8 września 2018 roku po śniadaniu wyjechaliśmy zwiedzać zabytki Bolonii w tym m.in. przepiękną Katedrę. W godzinach popołudniowych przyjechaliśmy do Gatteo a More, gdzie zakwaterowano nas w hotelu Augustus. Po zakwaterowaniu i kolacji udaliśmy się na Mszę świętą do kościoła położonego nieopodal naszego hotelu.
Kolejny dzień, 9 września 2018 roku byliśmy w San Marino. Cały dzień zwiedzaliśmy ten piękny zakątek świata i podziwialiśmy zabytki, jakie tam się znajdują.
Kolejnym miejscem, do jakiego się udaliśmy w dniu 10 września 2018 roku był Asyż. Tam też odprawiona została Msza święta przez naszych kapłanów. Zwiedzaliśmy i podziwialiśmy piękno tego miejsca. W godzinach nocnych wróciliśmy do hotelu.
Kolejny dzień, tj. 11 września 2018 roku spędziliśmy na plaży w Gatteo a More, nie zapominając oczywiście o Mszy świętej.
Następnego dnia, 12 września 2018 roku udaliśmy się do Rawenny, gdzie odprawiliśmy Mszę świętą, a następnie zwiedzaliśmy przepiękne zabytki.
13 września 2018 roku wyjechaliśmy do Florencji. To przepiękne miasto, pełne swoistego uroku zostanie na długo w naszej pamięci.
Dzień 14 września 2018 roku spędziliśmy w Gatteo, gdzie robiliśmy zakupy w centrum handlowym. Odwiedziliśmy także w winnicę Casa Vinicola Battistini.
W dniu 15 września 2018 roku po śniadaniu i Mszy świętej udaliśmy się w drogę powrotną do Tomaszowa. Te dni minęły błyskawicznie. Wróciliśmy ubogaceni, rozśpiewani i wypoczęci. A kto nie był niech żałuje. Ogromne podziękowania kierujemy do p. Lidii, naszych kapłanów i wspaniałych kierowców. Było cudownie. Zapraszamy na kolejny wyjazd za rok.