"Tomaszów Maz. i okolice kocham, lubię, szanuję"

Kolejnym etapem projektu "Tomaszów Maz. i okolice - kocham, lubię, szanuję" były wyjazdy w dniach 8 i 10 października do bunkrów na Konewce. Ponad 100 uczestników: dzieci z Katolickiego Przedszkola ANTOŚ oraz uczniów SOSW wraz z opiekunami zwiedzało bunkry z czasów II wojny światowej, w których mogli obejrzeć schron kolejowy, ekspozycję militariów, pojazdy wojskowe, wystawy stałe, tematycznie związane z II wojną światową, dotyczące fortyfikacji i uzbrojenia oraz schrony techniczne. Dzieci mogły też przejść pod ziemią pewien odcinek kanałami technicznymi. Przewodnicy w sposób przystępny dla dzieci przedstawili historię budowy schronów, zwracając uwagę na ciekawostki, np. na to, iż pociąg który służył dowódcom niemieckim i stacjonował w bunkrze na Konewce miał nawet wagon łazienkowy.
Następnie uczestnicy udali się do Inowłodza, gdzie zwiedzili zrekonstruowany zamek wybudowany przez polskiego króla Kazimierza Wielkiego. Posłuchali ciekawej historii dotyczącej zamku, obejrzeli interesujące wystawy, salę posiedzeń Rady Gminy, a z tarasów zamkowych podziwiali widoki.
Kolejny wyjazd w te same miejsca odbył się 26 października, tym razem uczestnikami byli dorośli zainteresowani historią bunkra na Konewce i zamku w Inowłodzu. Zwiedzanie trwało o wiele dłużej, gdyż wszyscy byli bardzo dociekliwi i zadawali wiele pytań. Zwieńczeniem spotkania był pyszny poczęstunek w "Sołtysówce" w Zakościelu. Była to również okazja do rozmów na temat walorów historycznych i krajobrazowych naszej Małej Ojczyzny.