Wyjątkowe spotkanie

W niedzielę 24 stycznia młodzież klas trzecich gimnazjów, przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, uczestniczyła w Mszy św. formacyjnej w auli Piusa X.
Wiek gimnazjalny, to bardzo trudny, buntowniczy okres w życiu młodych ludzi. Częsta negacja wszelkich autorytetów powoduje u Nich zagubienie, brak wiary we własne możliwości oraz nieufność wobec otoczenia.
Aby rozbudzić w Nich wewnętrzne, prawdziwe pragnienie przyjęcia Darów Ducha Św., Ksiądz Marek Kostrzewa - Opiekun tej grupy młodzieży wraz z uczącymi Ich katechetami, starają się różnymi drogami i sposobami do Nich dotrzeć.
Na niedzielnej Mszy swoje świadectwo złożyła Ania - wolontariuszka Fundacji "Educator". Mówiła długo, ale były to tak autentyczne, tak szczere, płynące z głębi serca słowa, iż młodzież w całkowitej ciszy i skupieniu słuchała. Ania mówiła o swoim posługiwaniu u dziesięcioletniej, chorej na raka Julitki, o wierze i o miłości. Mówiła o tym czego nauczyła się od małej, cierpiącej, ale zawsze uśmiechniętej dziewczynki. Młodzież ukradkiem ocierała łzy...