Integracyjny piknik rodzinny

W dniu 24 maja 2019 roku na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbył się Integracyjny Piknik Rodzinny "Odczarować Majową", organizowany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Fundację "Educator" im. ks. Stanisława Grada.
Do poprowadzenia pikniku został wynajęty właściciel profesjonalnej agencji artystycznej ZABAWISKO, który przygotował scenę, pneumatyczne urządzenia dla dzieci tzw. "dmuchańce", poprowadził imprezę w konwencji bajkowej wraz z wynajętymi artystami cyrkowymi oraz "szczudlarzem". Dodatkowymi atrakcjami był pokaz umundurowania i sprzętu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Maz., strażaków z PSP w Tomaszowie Maz., którzy dodatkowo rozłożyli kurtynę wodną oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji wraz z policją konną. Uczestnicy brali udział w konkursach z nagrodami, a także w loterii fantowej. Poczęstunek podczas pikniku został przygotowany przez uczniów i nauczycieli SOSW (grill, chleb ze smalcem, ogóreczki kiszone, ciasta i napoje oraz wata cukrowa i pop-corn dzięki zaprzyjaźnionym państwu Czechowiczom, którzy udostępnili bezpłatnie tę atrakcję uwielbianą przez dzieci).
Dzięki tej wspaniałej inicjatywie udało się stworzyć atmosferę wzajemnej życzliwości, empatii i pomocy. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się we wspólną zabawę. Poznali swoje umiejętności i talenty oraz ograniczenia, przełamywali własne lęki, opory przed współdziałaniem w grupie. Szczególnie ważnym elementem była integracja dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi, wzbudzenie postawy wzajemnego szacunku i akceptacji mimo dzielących różnic.