Wyjazd rekolekcyjno-rekreacyjny na Mazury

W dniach 26.08-30.08.2019 roku odbył się kolejny wyjazd rekolekcyjno-rekreacyjny organizowany przez Fundację "Educator" im. Ks. Stanisława Grada, tym razem na Warmię i Mazury.
Pod przewodnictwem Pani Lidii Błażejewskiej-Wojtaszczyk i przy duchowym wsparciu kapłanów: ks. Edwarda Wieczorka i Ks. Wacława Wojtunika przeżyliśmy wspaniałe dni modląc się, śpiewając i zwiedzając.
Autokar z firmy PKS Tomaszów Mazowiecki prowadzony był przez wspaniałego kierowcę p. Sławka.
Wyjazd rozpoczęliśmy w dniu 26 sierpnia 2019 roku spod naszego Sanktuarium i przejazdu na pola Grunwaldu. W międzyczasie zwiedzaliśmy również Nidzicę i Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.
W dniu 27 sierpnia zwiedzaliśmy Lidzbark Warmiński, Stoczek Klasztorny, Reszel i Świętą Lipkę, gdzie nasi kapłani odprawili Mszę Świętą. W Świętej Lipce po mszy byliśmy świadkami pięknego koncertu organowego.
Następnego dnia, 28 sierpnia po śniadaniu wyjechaliśmy na Mszę Świętą i zwiedzanie Olsztyna. W godzinach południowych część uczestników naszego wyjazdu udała się na plażę miejską, a pozostali uczestnicy do Aquaparku. Około godziny 17.30 udaliśmy się do Planetarium Olsztyńskiego, gdzie byliśmy świadkami przepięknej prezentacji multimedialnej.
29 sierpnia bezpośrednio po śniadaniu udaliśmy się na zwiedzanie Barczewa, Klebarku i Gietrzwałdu, gdzie pod przewodnictwem naszych kapłanów uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Po powrocie do hotelu uczestniczyliśmy w "wieczorze warmińskim", na którym wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i miło spędzili ciepły i pogodny wieczór. Wszystkie te atrakcje bardzo umilił nam nasz przewodnik p. Krzysztof, który bardzo ciekawie opowiadał o zabytkach Warmii i Mazur, przeplatając to często bardzo ciekawymi historyjkami.
W dniu 30 sierpnia po śniadaniu udaliśmy się do Malborka, gdzie zwiedziliśmy zamek krzyżacki. Około godziny 17.00 udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Te dni minęły błyskawicznie. Wróciliśmy ubogaceni, rozśpiewani i wypoczęci. A kto nie był niech żałuje.
Ogromne podziękowania kierujemy do p. Lidii, naszych kapłanów i wspaniałego kierowcy. Było cudownie. Zapraszamy na kolejne wspólne wyjazdy.