Koncert zespołu Luxtorpeda

Jednym z kulminacyjnych wydarzeń obchodów Tygodnia Antoniańskiego w naszym mieście był występ zespołu Luxtorpeda. W niedzielę 19 czerwca o godzinie 17:00 przy kościele św. Antoniego zgromadziło się około 1000 osób, aby wysłuchać wspaniałej muzyki. Zespół nie zawiódł, zagrał mocno, z zaangażowaniem swoje największe przeboje: "Autystyczny", "Wilki dwa", "Hymn", "Mambałaga", "44 dni" i nowe: "Silna lina" czy "My was wy nas".
Koncert odbył się dzięki determinacji i ogromnemu zaangażowaniu wielu osób. Przede wszystkim to, że ta wspaniała muzyka zabrzmiała na żywo w naszym mieście jest wynikiem otwartej i niezłomnej postawy naszego ks. Proboszcza Edwarda Wieczorka, którego pomysłem było przeniesienie koncertu na ul. POW, dzięki czemu w ogóle doszedł do skutku. Ogromnie zaangażował się w organizację również ks. Marek Kostrzewa. To on był łącznikiem z zespołem, on negocjował, załatwiał, aż dopiął swego. Był wszędzie tam, gdzie był potrzebny, wszystkiego pilnował, o wszystko dbał. Wielki wkład w przygotowanie występu miała też Fundacja "Educator", pod przewodnictwem pani prezes Lidii Błażejewskiej-Wojtaszczyk. Ta mała-wielka kobieta robiła wszystko co mogła, by koncert doszedł do skutku. Wszędzie było jej pełno, chciała wszystkiego osobiście dopilnować. Zaangażowała do pracy wiele osób z Fundacji, własnej rodziny, Katolickiego Przedszkola "Antoś", Rycerzy Kolumba, ministrantów. Jej ogromny zapał udzielał się innym.
Sam koncert był fantastyczny. Z entuzjazmem słuchała go młodzież, ale i starsi oraz całe rodziny z dziećmi. A muzycy Luxtorpedy: Litza, Hans, Kmieta, Drężmak i Krzyżyk okazali się wspaniałymi i wyrozumiałymi ludźmi, z którymi można było ciekawie porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie, bądź otrzymać autograf. Z ogromnym żalem patrzyliśmy jak po koncercie odjeżdżają. W uszach ciągle jeszcze dźwięczały nam słowa ich Hymnu: "Wiara, siła, męstwo, to nasze zwycięstwo". Tak! To było nasze zwycięstwo. Dziękujemy.