Wyjazd do Jastrzębiej Góry

W dniach 19-23 września 2016 Fundacja "Educator" zorganizowała wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy dla seniorów nad morze. Dwa autokary, 90 osób wyjechało do Jastrzębiej Góry i Swarzewa. Nad wszystkim czuwała niezastąpiona p. Lidia.

Tych kilka dni było wypełnionych modlitwą, zwiedzaniem i przeżywaniem. Zwiedziliśmy oceanarium w Gdynii, latarnię morską w Rozewiu, muzeum "Dom Rybaka" we Władysławowie oraz starą Farę w Pucku, gdzie na plaży zamoczyliśmy stopy w morskiej wodzie. W Sopocie spacerowaliśmy po molo i odbyliśmy rejs pirackim statkiem po morzu. Cały dzień spędziliśmy w Szymbarku, gdzie czekało na nas wiele atrakcji: najdłuższa deska, największy fortepian, odwrócona chata i wiele innych. Kto miał ochotę mógł popływać w basenie w hotelu "Primavera" w Jastrzębiej Górze. W Gdańsku odwiedziliśmy Neptuna.

Prowadzenie rekolekcji i opiekę duchową sprawowali nad nami wspaniali kapłani: ks. Edward Wieczorek i ks. Wacław Wojtunik. Odprawiali dla nas Msze święte w pięknych świątyniach: w kolegiacie w Kartuzach, w Jastrzębiej Górze u Jezuitów i w Swarzewie w Kościele Matki Bożej Królowej Morza. Każdy dzień kończyliśmy wspólnym Apelem Jasnogórskim. Gorąco dziękujemy za wspólną modlitwę, za nauki, piękne kazania i rozważania, jak też za wspaniały śpiew, wspólną zabawę, żarty, śmiechy oraz chwile pełne uniesień i wzruszeń.

Każdy w tym wspólnie spędzonym czasie mógł znaleźć coś dla siebie, ubogacić ciało i ducha, a także pogłębić wiarę i przeżyć niezapomniane chwile. Pani Lidio - wielkie dzięki!!! Z niecierpliwością czekamy co będzie za rok.