Uroczystości poświęcone 6 rocznicy śmierci ks. infułata Stanisława Grada

W Sanktuarium Św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim w dniach 6-8.10.2017 roku odbyły się uroczystości poświęcone 6 rocznicy śmierci Ks. infułata dr Stanisława Grada, który w latach 1990-2011 był proboszczem tejże Parafii.

Organizatorem tych szczególnych dni była Fundacja "Educator" im. ks. dr Stanisława Grada.

W piątek 6 października o godzinie 19:00 miał miejsce koncert uwielbienia w wykonaniu grupy "Przystań dwunastu", poświęcony pamięci Patrona Fundacji. Podczas koncertu Ojciec duchowny dekanatu tomaszowskiego, przyjaciel księdza Infułata ks. Wacław Wojtunik podzielił się osobistymi wspomnieniami z pracy duszpasterskiej i ze zwykłych, codziennych chwil wspólnie przeżywanych z ks. Gradem.

Adorowaliśmy wraz z dużą rzeszą wiernych Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wyrażając tym samym naszą wdzięczność Bogu za wspaniałego kapłana, który żył i posługiwał pośród nas.

Następnym punktem uroczystości był sobotni festyn rodzinny, na którym wystąpiły dzieci z Katolickiego Przedszkola "Antoś" prowadzonego przez Fundację, dziecięca schola Wesołe Nutki Św. Antoniego, uczennica szkoły muzycznej oraz stypendystka Fundacji Monika Rybak.

Uczestnicy Festynu wzięli udział w konkursach, pokazie sprzętu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, Policji, Straży Pożarnej, zabytkowych motocykli członków Stowarzyszenie Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych "Weteran" oraz Academii Gorila. Najmłodsi skorzystali z zabawy w basenie z kulkami oraz dmuchanej zjeżdżalni. Nikt nie wyszedł z festynu głodny, serwowano bowiem kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i kiszone ogóreczki.

Kulminacyjnym aktem uroczystości była Msza Święta odprawiona w niedzielę 8 października o godz. 13:00, której przewodniczył założyciel Fundacji i przewodniczący Rady Fundacji ks. Prof. Mieczysław Różański. Kazanie wygłosił proboszcz parafii, jednocześnie kustosz Sanktuarium Św. Antoniego w Tomaszowie Maz. ks. prałat dr Edward Wieczorek. Podczas Eucharystii prezes Zarządu Fundacji Educator im ks. Stanisława Grada pani Lidia Błażejewska-Wojtaszczyk, jak co roku, złożyła sprawozdanie z działalności Fundacji za miniony rok, ukazując podjęte działania także w formie prezentacji multimedialnej.