Projekcja filmu "Joanna d'Arc"

W dniu 19 listopada o godz. 17:00 miało miejsce kolejne spotkanie młodzieży w Auli Piusa X. Zaprezentowany został film Luca Bessona pt. "Joanna d’Arc" z Millą Jovovich w roli tytułowej.

Joanna d'Arc przyszła na świat w roku 1412 w czasie Wojny Stuletniej. Niejednokrotnie była świadkiem najazdów angielskiego rycerstwa na okoliczne wioski i związanych z nimi ludzkich dramatów. W wieku lat trzynastu nadzwyczaj religijna dziewczynka znajduje miecz. Wkrótce potem ma wizję, która umacnia ją w przekonaniu, że jej świętą misją jest uratować ojczyznę przed najeźdźcą...


Przed rozpoczęciem seansu młodzież została wprowadzona w tematykę i realia historyczne piętnastowiecznej Francji i Anglii.

W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie Domu Dziecka "Słoneczko", Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz młodzież gimnazjalna i wolontariusze Fundacji. Opiekę sprawowali Prezes Fundacji Lidia Błażejewska-Wojtaszczyk, Piotr Wojtaszczyk - wychowawca Domu Dziecka, Halina Fituch-Skomorow – nauczyciel Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz ks. Marek Kostrzewa – duszpasterz młodzieży.