Wyjazd do Biskupina

W dniach 4.09 – 8.09.2017 roku odbył się kolejny wyjazd rekolekcyjno-rekreacyjny dla seniorów organizowany przez Fundację "Educator", tym razem do Biskupina.

Pod przewodnictwem pani kierownik Lidii Błażejewskiej-Wojtaszczyk i przy duchowym wsparciu kapłanów proboszczów: ks. Edwarda Wieczorka i ks. Wacława Wojtunika przeżyliśmy kilka wspaniałych dni modląc się, śpiewając i zwiedzając. Dwa autokary z firmy PKS Tomaszów Mazowiecki dowodzone przez dwóch wspaniałych kierowców: p. Sławka i p. Wojtka ruszyły w poniedziałek rano 4 września spod naszego Sanktuarium.

Rekolekcje zaczęliśmy od zwiedzania bazyliki w Licheniu i od Mszy Św. odprawionej tam przez naszych duszpasterzy. Odwiedziliśmy również pierwszą stolicę Polski - Gniezno. W tamtejszej katedrze uczestniczyliśmy we Mszy Św. W Poznaniu zwiedziliśmy Stary Rynek, palmiarnię z cudami natury, a w katedrze nasi księża odprawili specjalnie dla nas Mszę Św. W Gąsawie w starym, przepięknym drewnianym kościółku Św. Mikołaja uczestniczyliśmy też w Mszach Św. Zwiedziliśmy Strzelno, a w nim bardzo stary kościół Św. Trójcy i jeszcze starszą Rotundę Św. Prokopa. W Biskupinie obejrzeliśmy stare grody słowiańskie, wybiliśmy również własne monety z czasów Bolesława Chrobrego. We wsi Wenecja zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej i wzięliśmy udział w przejażdżce taką kolejką. Obejrzeliśmy tam ruiny Zamku Diabła Weneckiego. W Ostrowie Lednickim byliśmy w miejscu, gdzie odbył się Chrzest Polski.

W drodze powrotnej w Kruszwicy obejrzeliśmy Mysią Wieżę i starą Kolegiatę, przy której pozdrawiał nas były prymas kard. Henryk Muszyński. Na koniec zażyliśmy kąpieli w basenach termalnych w Uniejowie. Oprócz modlitwy i zwiedzania były też chwile poświęcone na zabawę. Braliśmy udział w prawdziwej biesiadzie pałuckiej z dobrym jadłem, śpiewem, a nawet tańcami. Był również wieczór pożegnalny, na którym każdy mógł się pochwalić umiejętnościami wokalnymi.

Te kilka dni minęło błyskawicznie. Wróciliśmy ubogaceni, rozśpiewani, wypoczęci. Ogromnie dziękujemy p. Lidii, naszym wspaniałym kapłanom, a także kierowcom. Było cudnie. Do zobaczenia za rok.